_N4N vol. 2:Estonia, Hungary, Spain

Join us for the second Nation4Nation in this semester!

See the presentations of various countries, taste international cuisine and special drinks, enjoy the multicultural student atmosphere and meet new people.

The countries that get the chance to present themselves this time are Estonia, Hungary and Spain. The presentations are usually interactive shows full of videos, live performances and games.

After the presentations, you will have the opportunity to enjoy the company of the participants, as well as of other foreign and Czech people, over a glass of your favorite beverage.
__________________________________________________

Přijďte na tradiční událost Nations4Nation do A klubu na studentských kolejích Jana Opletala.

Ochutnejte mezinárodní pokrmy a nápoje několika zemí na jednom místě! Užijte si atmosféru tvořenou lidmi z různých koutů světa a poznejte nové lidi!

Zábavnou formou se budou tentokrát prezentovat ESTONSKO, MAĎARSKO a ŠPANĚLSKO.