_isc majáles volleyball cup

Hey volleyballers,

do you have sport spirit and do you fancy playing volleyball? It doesn’t matter if you are Erasmus,a foreigner or a Czech student. International Student Club of the University of Ostrava invites you with pleasure to _isc majáles volleyball cup.
It’s part of the accompanying programme of Majáles, whose idea is welcoming the spring and it’s one of the biggest student parties of the academic year.

If you are interested in sport or simply want to spend fun time with us, join us for this sport event! 🙂

You can sign up as a team or as an individual and we will put you into a team which will be in need for more players.
You can win interesting prizes! One of the prizes will be tickets for Majáles 2014!

Teams for this tournament comprise of at least 6 people and maximum 8 people. There need to be at least two girls in your team, who have to actively play the whole time of each match.
Don’t worry, it isn’t about professional volleyball skills, it’s about playing volleyball with FUN.

Registration fee is 200 CZK for one team or 30 CZK for one person for people signing in individually. This fee will be paid in the start of the tournament.

Fill in this registration form as soon as possible because the capacity is limited:

Basic instructions are written in the begining of the registration form. Captains of the teams or people registered individually will be contacted (informed) about additional information (map for how to get to the hall, time schedule of the tournament,…) Deadline for registration is 28. 3. 2014!! Register yourselves only if you certainly want to play!
If you have some questions, write an email to sport-coordinator@isc-ou.cz or write down on FB event.

WE ARE LOOKING FORWARD TO SEEING ALL OF YOU! 🙂

———————–
Zdravíme volejbalisty!

Máte sportovního ducha a rádi hrajete volejbal? Nezáleží na tom, jestli jsi Erasmák, zahraniční nebo český student. International Student Club OU
Vás s potěšením zve na sportovní událost tohoto semestru _isc majáles volleybal cup (součást doprovodného programu ostravského Majálesu).

Přihlas se sám, nebo se přihlas i se svým týmem a můžeš vyhrát zajímavé ceny! Jednou z cen budou lístky na ostravský Majáles 2014!
Počet členů tvého týmu musí být minimálně 6 a maximálně 8. Důležité je, aby se v něm nacházely 2 holky, a zároveň vždy 2 holky musí hrát během celých zápasu. Když se přihlásíš sám, tým ti vybereme :).

Neměj obavy, tohle není výběr do volejbalové kvalifikace, jde hlavně o hraní volejbalu se ZÁBAVOU.

Účastnický poplatek je 200 Kč pro tým a 30 Kč pro jednotlivce, který se bude platit na začátku turnaje.

Nezapomeň se zaregistrovat pomocí odkazu níže, protože kapacita je limitovaná:

Základní informace a požadavky jsou napsány na začátku formuláře. Kapitánům a lidem, registrovaným individuálně budou zaslány další potřebné informace (mapa, jak se do haly dostat,…)
Pokud máte nějaké další otázky, napiště email na adresu sport-coordinator@isc-ou.cz nebo napiště zprávu na událost na Facebooku.

Deadline registrace je 28. 3. 2014!!! Prosíme, abyste se registrovali pouze, pokud opravdu chcete a budete moct hrát.

TĚŠÍME SE NA VÁS! 🙂