_Nation4Nation vol.1.: Germany, Slovakia, USA

Join us for the first Nation4Nation in this semester, which is at the same time the first Nation4Nation to take place in A club!

See the presentations of various countries, taste international cuisine and special drinks, enjoy the multicultural student atmosphere and meet new people.

The countries that get the chance to present themselves this time are Slovakia, Germany and USA. The presentations are usually interactive shows full of videos, live performances and games.

After the presentations, you will have the opportunity to enjoy the company of the participants, as well as of other foreign and Czech people, over a glass of your favorite beverage.

__________________________________________________

Přijďte na tradiční událost Nations4Nations, tentokrát do A klubu na studentských kolejích Jana Opletala.

Ochutnejte mezinárodní pokrmy a nápoje několika zemí na jednom místě! Užijte si atmosféru tvořenou lidmi z různých koutů světa a poznejte nové lidi!

Zábavnou formou se budou tentokrát prezentovat NĚMECKO, SLOVENSKO a USA.