_isc volleyball cup

Hey volleyballers,

do you have sport spirit and do you fancy playing volleyball? It doesn’t matter if you are Erasmus,a foreigner or a Czech student. International Student Club of the University of Ostrava with pleasure invites you to _isc volleyball cup. If you are interested in sport or simply want to spend funny time with us, join us for this sport event! 🙂

You can participate in the volleyball matches alone or in a team with your friends and win interesting prizes! Teams for this tournament comprise of at least 6 people and maximum 8 people. There need to be at least two girls in your team, who have to actively play the whole time of each match. If you have no one to play with, we will put you into a team which will be in need for more players.

Don’t worry, it isn’t about professional volleyball skills, it’s about playing volleyball with FUN.

Registration fee is 200 CZK for one team or 30 CZK for one person for people signing in individually. This fee will be paid in the start of the tournament.

Fill in this registration form as soon as possible because the capacity is limited:

Basic instructions are written in the begining of the registration form. Captains of the teams or people registered individually will be contacted (informed) about additional information (map for how to get to the hall, time schedule of the tournament,…) Deadline for registration is 1. 11. 2013!! Register yourselves only if you certainly want to play!

Facebook event
WE ARE LOOKING FORWARD TO SEEING ALL OF YOU! 🙂

———————–
Zdravíme volejbalisty!

Máte sportovního ducha a rádi hrajete volejbal? Nezáleží na tom, jestli jsi Erasmák, zahraniční nebo český student. International Student Club OU Vás s potěšením zve na sportovní událost tohoto semestru _ISC VOLLEYBALL CUP.

Přihlas se sám, nebo se přihlas i se svým týmem a můžeš vyhrát zajímavé ceny! Počet členů tvého týmu musí být minimálně 6 a maximálně 8. Důležité je, aby se v něm nacházely 2 holky, a zároveň vždy 2 holky musí hrát během celých zápasu. Když se přihlásíš sám, tým ti vybereme :).

Neměj obavy, tohle není výběr do volejbalové kvalifikace, jde hlavně o hraní volejbalu se ZÁBAVOU.

Účastnický poplatek je 200 Kč pro tým a 30 Kč pro jednotlivce, který se bude platit na začátku turnaje.

Nezapomeň se zaregistrovat pomocí odkazu níže, protože kapacita je limitovaná:

Základní informace a požadavky jsou napsány na začátku formuláře. Kapitánům a lidem, registrovaným individuálně budou zaslány další potřebné informace (mapa, jak se do haly dostat a čas začátku,…)

Deadline registrace je 1. 11. 2013!!! Prosíme, abyste se registrovali pouze, pokud opravdu chcete a budete moct hrát.

TĚŠÍME SE NA VÁS! 🙂